Nädala elamus: Päevad, mis ajavad segadusse
Sel nädalal kogesin esimest korda õppeaasta jooksul, et ei viitsi, ei jaksa, ei taha. See on väga tavaline, et pärast esimesi nädalaid (üli)koolis kaob motivatsioon ära. Mul oli ka just ühes õppeaines ("Mida kõike võiksin teada- minu areng") juttu motivatsioonist.
Aga miks kiputakse kooli alguses agaramad olema kui hiljem? Minu arvamuse kohaselt (mis võib olla õige või vale) on see seotud väljendiga "kõik on uus septembrikuus". Nimelt ole sa kas esimese klassi juntsu või 2. aasta tudeng, ikkagi on sul olnud koolist puhkus suvevaheaja näol (või pole sul kooli lihtsalt kunagi olnud). Nüüd sügisel, on õpingud selles õppeasutuses, sinu ajule justkui uus kogemus, informatsioon, harjumus. Ajule aga nö "meeldib" uus info (mõtleme nt sotsiaalmeedia dopamiinilaksule), seetõttu olemegi agaramad õpingutes aktiivselt osa võtma.
Aja jooksul harjume me uue situatsiooniga (antud juhul kooliga) ära ja seejärel on tarvilik tugevad sisemised motivaatorid, mis meid edasiselt pingutama panevad.
Ma usun, et mul on eesmärgid ja seetõttu ka motivatsioon (eriti sel õppeaastal) paigas, kuid ka tugevaimatel tuleb võtta vahepeal hetk (illustreerimaks seda, et see peaks ikkagi olema lühemapoolne aeg [ise tegin 2 päeva]) kohustusteks vabaks (niipalju kui võimalik), et siis taas naasta.
(Lugedes seda lugu, tundub, nagu oleksin kirjutanud tõestust, seega m.o.t.t.t)
Nädala eesmärk: õppeaasta esimeste KT-de tulemused
Selles loos oleks ilmselt tarvilik mainida, et võtan ainet "Kõrgem matemaatika" teist korda. Seda mitte esimesel korral põrumise, vaid muu põhjuse tõttu (millest tuleb juttu ilmselt järgneval nädalal).
Igatahes, vaatamata sellele, et pingeolukorras, kus aega on limiteeritud, kipun ma sodima (loe: vigu tegema ja seetõttu palju maha tõmbama), õnnestus mul teine kontrolltöö maksimumpunktidele teha (kuigi eelmisel ei aastal ei jäänud ka palju puudu). Esimene KT (saksa keeles) sai küll 90% ületatud, aga seal on vaja A jaoks 95% vaja saada.
Loen seda selle semestri esimeseks keskmise suurusega saavutuseks õppetöö vallas, kuid iga sellise eesmärgi jaoks on vaja kõigepealt rida väikseimaid ära teha.
Igat eesmärki tuleb tähistada, end õnnitleda. Suuremad eesmärgid= suuremad preemiad. Soovituslikult võiksid need olla midagi, mis teeb sind õnnelikuks, kuid ei pane enda premeerimist kahetsema. Minu puhul läheb sel korral (vist pigem igal korral) käiku kinokülastus, mis sest et mul tegelikult polnud plaanis filmi vaadata.
Varia: Remont Seltsis
Remonditööd tulevad piisavalt harva minu elus ette, et neist mitte osa võtta. Kui aga tekib võimalus lausa Seltsis värvitöid teha, siis on eriti tore neist osa saada. Ja kui veel õnnestub selle käigus oma ak! ema ka ametlikult ära valida, on hiilgama kena!